Bestyrelsen

 

Tørring-Uldum Kunstforening

Bestyrelse medlemmer

Thyge Risvig, Kildebakken 11, 7171 Uldum

21 78 45 56

Formand

risvigt@gmail.com

 

Birthe Sandahl, Viborgvej 13, 7160 Tørring

Næstformand

75 80 20 48

21 74 20 48

birthe@sandahlen.dk

 

Margit Gejel, Ringvejen 23C, 7300 Jelling

Kasserer

60 47 70 37

mgejel@gmail.com

 

Lillian Madsen, Birkevej 20, Lindved, 7100 Vejle

Suppleant, sekretær

27 27 11 77

20birkevej@privat.dk

 

Ragnhild Hansen, Bredgade 55, 7160 Tørring

Bestyrelsesmedlem, praktiske opgaver

50 93 18 22

peer.hansen@newmail.dk

 

Else Fredlev, Nr. Snedevej 116,

Honum, 8763 Rask Mølle

Suppleant, PR ansvarlig

23 69 63 64

else@fredlev.eu

 

Frank Normann, Skolevej 21, Ølholm, 7160 Tørring

Bestyrelsesmedlem, Hjemmeside og Facebook (suppleret af Hans Kjær)

75 80 59 20

21 46 13 16

knarfnnamron@gmail.com

 

Lone Henningsen, Hybenvej 51, 8763 Rask Mølle

Bestyrelsesmedlem, praktiske opgaver, sommerudflugt

60 49 28 58

lhhenningsen@gmail.com

 

Lisbeth Stoumann, Skolegade 5, 7171 Uldum

Bestyrelsesmedlem, nyhedsskribent

21 68 06 88

Lisbeth@Stoumann.net

 

Betty Ellebæk, Pogensvej 3, Aale, 7160 Tørring

Suppleant, praktiske opgaver, suppl. sekretær

28 72 04 63

betty@ellebaek.net

Tørring-Uldum Kunstforening Kildebakken 11, 7171 Uldum Tlf.: 21784556 E-mail: risvigt@gmail.com